Oficiální stránky
obce Bohuslavice
Telefon: 583 444 334 czechpoint
Datová schránka: wrwbp24
oubohuslavice@seznam.cz

Kontakt

Adresa

Bohuslavice 2
789 72 Dubicko

Email

oubohuslavice@seznam.cz

Přihlaste se Zobrazit
Současnost

V obci dnes žije 525 obyvatel a průměrný věk je 36 roků. Obec je a i vždycky byla převážně zemědělskou, průmysl zde není, lidé za prací dojíždějí převážně do sousední Lukavice a do Mohelnice.

Obec si po celá léta zachovala samostatnost, nikdy nebyla sloučena s jinou obcí. Je zde mateřská škola, první stupeň základní školy, 2 obchody, pohostinství, letní restaurace, kulturní dům, který souží i jako tělocvična, v budově OÚ je zasedací místnost, dále je zde jídelna se soc. zázemím, kam se dováží obědy z Dubicka a kde je také možnost pořádat různé rodinné oslavy, schůze a pod.

Historické památky v obci nejsou. Nevýraznou dominantou obce je kaple, kde se vždy v pátek slouží mše. V provozu je i místní knihovna. Pro sportovní vyžití je k dispozici již zmíněná tělocvična, fotbalové, tenisové a volejbalové hřiště, dětské hřiště, posilovna a školní zahrada se zázemím, kde se pořádají i různé kulturní akce (karnevaly a pod.). Pro sportovní rybaření je k dispozici místní požární nádrž a rybník zvaný Pískáč. Významná je i evropská cyklotrasa, která prochází západním okrajem obce.

Ze spolků zůstali činní hasiči, myslivci, rybáři, Červený kříž, volejbalisté, hokejisté, další činnost je spíše neorganizovaná - hlavně sportovní vyžití dětí a mládeže, tenis, nohejbal, kopaná, posilování, stolní tenis, ale i pořádání různých kulturních akcí a zájezdů.

Přihlaste se Zobrazit

Copyright © 2010 - 2024 www.bohuslavice.cz Všechna práva vyhrazena
Vytvořil: Bc. Luboš Vlček

Grafika: Němec webdesign
MAPA STRÁNEK | ZMĚNA VZHLEDU | PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI